AMI

AMI

1929. gadā Maria Montessori kopā ar dēlu Mario un galveno mītni Berlīnē (līdz 1935. gadam, pēc tam - Amsterdamā) izveidoja Asociāciju Montessori Internationale (AMI).

AMI ir unikāla loma kā Montessori kustības vēstures aizbildnim, saglabājot Maria Montessori mantojuma integritāti. Šajā amatā AMI ir atbildīgs par Montessori filozofijas skaidrošanu un praksi, lai apmierinātu bērnu vajadzības un ietekmētu izglītības paradigmas strauji mainīgajā pasaulē.

Asociācijas Montessori Internationale (AMI) misija ir atbalstīt cilvēka dabisko attīstību no dzimšanas brīža, ļaujot bērniem kļūt par sabiedrības transformējošiem elementiem, tādējādi radot harmonisku un mierīgu pasauli.

AMI tiek atzīta starptautiskā līmenī attiecībā uz bērna unikālo dabas autoritatīvu balss, cilvēka dabisko attīstību un bērna tiesībām.

AMI tiek identificēta gan valsts, gan starptautiskā līmenī, kā Montessori filozofijas un pedagoģijas aizbildnis un kultivators.

AMI tiek aicināta palīdzēt starptautiskajām un nacionālajām humānās palīdzības un valsts pārvaldes iestādēm, risinot sociālās un izglītības problēmas, kurās bērnu izglītošanā var veikt pozitīvas pārmaiņas.

AMI darbība ietver treneru apmācības programmas koordinēšanu, Montesori materiālu apstiprināto ražotāju vadīšanu, Montessori grāmatas publicēšanu, kongresu un studiju konferenču organizēšanu, kas saistītas ar Montessori biedrībām, kā arī žurnāla "Communication" publicēšanu.